Svjetski dan pješačenja – projektni dan eko škole

Projektni dan eko škole ove školske godine odlučili smo posvetiti pješačenju tj. hodanju. Ljudi u prosjeku naprave 4 500 koraka dnevno, iako bi, prema nekim istraživanjima, za održavanje zdravlja optimalan broj koraka trebao iznositi oko 10.000, što je jednako penjanju na Eiffelov toranj ( i to dvadeset puta!) ili svladavanju čak tri četvrtine puta do vrha Mount Everesta.

Hodanje je vrlo važno za cjelokupno zdravlje pojedinca stoga liječnici preporučuju najmanje 30 minuta pravilnoga hodanja dnevno. Pravilno hodanje mora biti u skladu s tjelesnim sposobnostima, dovoljno brzo i dugo. Preporučuje se hodanje u prirodi jer čovjek udiše svjež zrak i lakše proživljava stresne situacije.

Učenici su uz pomoć svojih učitelja istraživali i učili zašto je hodanje važno za zdravlje te primijenili naučeno u praksi. Mjerili su otkucaje srca u stanju mirovanja i kretanja, brojali korake u jednoj minuti, prepoznavali značenje prometnih znakova za pješake, vježbali, igrali se, pješačili, izrađivali plakate, boravili na svježem zraku, orijentirali se u prirodi, osjećali se sretno i zadovoljno.

Koordinatorice eko škole

objavio: Nikola Bartulić   datum: 13. 10. 2017.