Obavijest za javnost

ŠKOLA ZA ŽIVOT – eksperimentalni program

Prema odabiru Ministarstva znanosti i obrazovanja Osnovna škola Vladimira Vidrića, Kutina sudjelovat će u eksperimentalnom programu Škola za život.

Program će se provoditi od školske godine 2018./2019 u 1. i 5. razredu u svim nastavnim predmetima, a u 7. razredu iz kemije, fizike i biologije.

Škola za život donosi:

• nove eksperimentalne kurikulume
  • nove nastavne materijale (uključujući i digitalne)
  • stručno usavršavanje
  • opremanje škola (sportski rekviziti, kemijski i fizikalni laboratorij, tehnička oprema, informatička oprema, glazbeni instrumenti)
  • besplatni pristup internetu, tableti za učenike i tableti ili prijenosna računala za učitelje i nastavnike
  • stvaranje poticajnog okruženja za sve
  • radionice i predavanja za roditelje kako bi bili informirani o tijeku eksperimentalnog programa i bili njegovi aktivni sudionici.

Sve novosti vezane uz pripremu, uvođenje i provedbu eksperimentalnog programa Škola za život možete pratiti na web stranici Ministarstva znanosti i obrazovanja – www.mzo.hr i web stranici škole – www.os-vvirica-kt.skole.hr .

Popis odabranih osnovnih škola možete vidjeti ovdje.

objavio: Nikola Bartulić   datum: 26. 3. 2018.