Terenska nastava u Vukovar

Učenici osmih razreda naše škole sa svojim razrednicama i učiteljicom iz povijesti otišli su 14. i 15. studenog 2018. godine na terensku nastavu u Vukovar.
Ovaj projekt obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaju Bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske. Tijekom terenske nastave u Vukovaru učenici su mogli naučiti o demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suverene i samostalne Republike Hrvatske te kako je ona obranjena.

Nakon odslušanog teorijskog dijela  o Domovinskom ratu i Bitki za Vukovar,  učenici su posjetili memorijalna mjesta na širem području grada Vukovara gdje su se kroz predavanja vodiča uveli u događaje koji su se ovdje odigrali ratne 1991. godine. Posjetili su Župu sv. Filipa i Jakova, Borovo Commerce, SD Trpinjsku cestu, Kukuruzni put, Velepromet, Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje, SD Ovčara i Masovnu grobnicu na Ovčari.

Uz memorijalnu povijest vezanu za Domovinski rat, učenici su se kroz fakultativne aktivnosti mogli upoznati i s povijesnom i kulturnom baštinom grada Vukovara te životom u njemu.
         Terenska nastava u Vukovaru završila je Školom mira, predavanjem čiji je cilj da učenici odnesu svojim domovima poruke mira, nenasilja i tolerancije na kojima se može graditi budućnost te kvizom znanja za učenike. Učenici naše škole osvojili su drugo mjesto na Kvizu znanja. Čestitamo!

objavio: Aleksandra Savić Nikitović   datum: 24. 11. 2018.