OBILJEŽEN SVJETSKI DAN SMIJEHA!
Autor: Martina Bartolčić, 15. 1. 2014.

Živimo s osmijehom, učimo s osmijehom

Svjetski dan smijeha obilježava se 10. siječnja, a utemeljio ga je doktor Madan Kataria 1998. godine. Znanstvena istraživanja pokazala su da smijeh liječi, jača imunološki sustav ljudskog organizma, smanjuje opću napetost i oslobađa nas stresa.

Zbog svih dobrobiti koje smijeh donosi čovjeku, učitelji i učenici OŠ Vladimira Vidrića organizirali su projektni dan posvećen smijehu, osmijehu i smijanju uz moto Živimo s osmijehom, učimo s osmijehom.

Kroz različite radionice učenike se potaknulo da razvijaju pozitivan stav prema životu i radu, razredno zajedništvo i toleranciju te se zajednički vesele rezultatima svoga rada. Ukazalo se  na činjenicu da je smijeh jedinstveno sredstvo komunikacije koje s lakoćom prevladava nacionalne, rasne, vjerske i druge razlike među ljudima. Učenici su odabrali i najljepši osmijeh, a on pripada Kristini Pavlović.

Osmijeh ne košta ništa, a djeluje čudesno! Obogaćuje onoga kome je namijenjen, a ne osiromašuje onoga koji ga poklanja.

Tekst:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

Fotografije:

Diana Kajganić, dipl. učitelj

GORNJA GRAČENICA

DONJA GRAČENICA

Uz koje aktivnosti su, učenici Donje Gračenice, obilježili Dan smijeha pogledajte OVDJE.