Jednodnevni izlet učenika - Samobor i okolica

U utorak, 30. svibnja 2017. naši su se učenici iz 1.razreda PŠ Donja Gračenica, te učenici 2. razreda Matične škole i PŠ Gornja i Donja Gračenica, uputili na jednodnevni izlet u Samobor i okolicu.

Na putu prema Samoboru, uz turističku voditeljicu Vesnu, naučili su i ponovili mnoge zanimljive stvari. Tako su se susreli s Brabarom Celjskom, poznatom i pod nadimkom Crna kraljica, koja je obitavala u Parku prirode Medvednica. Naučili su da se Medvednica još zove i Zagrebačka gora, te da se Samobor nalazi u Parku prirode Žumberak – Samoborsko gorje.

Stigli su u Otruševec, mjesto gdje se nalazi Grgosova špilja. Tamo su naučili i prvi puta vidjeli što su stalaktiti i stalagmiti.

Uslijedilo je razgledavanje grada Samobora te šetnja kroz grad do Medičarsko – svjećarskog obrta ''Arko''. Ljubazni domaćini su djecu počastili svojim domaćim medenjacima i sokom, proveli ih kroz svoju radionicu te im pokazali tradicionalnu izradu licitarskih srca koja su i sami ukrašavali.  Svako dijete je dobilo licitar za uspomenu.

Zadnje je odredište bila Etnofarma Mirnovec gdje su nakon finog ručka i deserta proveli ugodno poslijedpodne u igri i druženju.

objavio: Marija Velcl   datum: 5. 6. 2017.