DANI KRUHA 2011.

Kao i svake godine, pa tako i ove, naša škola sudionik je gradske izložbe povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Obilježavanje Dana kruha dugogodišnja je tradicija naše škole zahvaljujući radu i entuzijazmu njenih djelatnika te dobroj suradnji s roditeljima koji sudjeluju u pripremi izložbenih proizvoda.

Na štandu su se mogli vidjeti, ali i kušati, ukusni domaći proizvodi, slane i slatke delicije, a posebno ukusne bile su slastice s medom i kestenom. Za posjetitelje izložbe pripremili smo i knjižicu recepata i savjeta (Kesten i med – jesenski čuvari zdravlja) o energetskoj vrijednosti i važnosti kestena i meda u ljudskoj prehrani, ali i farmaceutskoj industriji. Izložba je bila natjecateljskog i prodajnog karaktera, a novčani prilozi idu u humanitarne svrhe.

Kao prošlogodišnji pobjednici izložbe, vjerujemo da nismo razočarali posjetitelje, ali ni ocjenjivački sud. Hvala svima koji su sudjelovali u pripremi i organizaciji izložbe.

Učenici drugih razreda u školi su izrađivali peciva. Zatim su posjetili pekarnicu «Kaj» u Kolodvorskoj ulici te pogledali štandove ispred robne kuće.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 7. 10. 2011.