Dani kruha u PŠ Donja Gračenica

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Orašasti plodovi

Učenici  1. i 2. razreda PŠ Donja Gračenica  obilježili su u četvrtak, 9. listopada 2014., Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Tema dana bili su orašasti plodovi, a ovo su neke od provedenih aktivnosti.

Dan je započeo kratkim igrokazom koji su pripremile učiteljice, a glavni likovi bili su vreća oraha i vreća kestena.

Bio je to odličan uvod u brojna saznanja o korisnosti orašastih plodova, a učenici 2. razreda izradili su o tome i plakat.

Na satu hrvatskog jezika obradili smo prigodne tekstove o kruhu i njegovoj velikoj vrijednosti te s učenicima razgovarali o ogromnom trudu koji je uložen u njegov nastanak.

Nakon toga slijedio je sat likovne kulture. Učenici 1. razreda vrlo su uspješno nacrtali  brojne pekarske proizvode, dok je za učenike 2. razreda zadatak bio nacrtati polovicu oraha ( slikanje pastelama po promatranju - tonovi boja ).

Kako su nam vrijedne mame zamijesile i ispekle prekrasne kruhove, kiflice i kolače od orašastih plodova, u svojim učionicama pripremili smo male izložbe koje smo međusobno posjetilli.

Naravno, nakon svega je slijedio i „naslađi“ dio dana…kušanje finih kolača.

objavio: Administrator   datum: 14. 10. 2014.