ZAVRŠNA SVEČANOST NACIONALNOG KVIZA ZA POTICANJE ČITANJA

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu održana je završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja za 2014. godinu. Kviz je namijenjen učenicima osnovnih škola, a organiziraju ga Knjižnice Grada Zagreba, Hrvatski centar za dječju knjigu te Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice u Mjesecu hrvatske knjige. Tema ovogodišnjega kviza bila je ljubav. Kviz se provodi online u narodnim i školskim knjižnicama širom Hrvatske te preko knjižnica, škola i kulturnih društava i u dijaspori. Ove godine upitnik je riješilo 1915 učenika.

Leo Znika, učenik 5.a razreda, pobjednik je kviza u OŠ Vladimira Vidrića te je sa školskom knjižničarkom i mentoricom Natašom Šporčić  nazočio završnoj svečanosti.

Javno izvlačenje nagrada popratio je KGZ band, a glumci Vanda Winter i Igor Glovacki izveli su dramsku igru Ona i on – ljubavna šala s citatima, napisanu posebno za ovu prigodu, scenaristice Lade Martinac-Kralj, u režiji Stephanie Jamnicky.

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2014.