MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE

Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas, dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Međunarodni dan tolerancije proglasili su Ujedinjeni narodi, a UNESCO je dao definiciju koja u cijelosti glasi:

Tolerancija je poštovanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti u našim svjetskim kulturama, naša forma izražavanja i način da budemo ljudi.

Tolerancija podrazumijeva volju i sposobnost prihvatiti i dopustiti različitost, bilo da se radi o razlikama u političkom uvjerenju ili o vjerskim, rasnim ili spolnim razlikama.

Učenici i učitelji OŠ Vladimira Vidrića i Područnih škola u Donjoj i Gornjoj Gračenici obilježili su Međunarodni dan tolerancije na satovima razrednih odjela, a otiscima svojih dlanova ukrasili su vrata učionica ili panoa. Na otiscima dlanova učenici su ispisali poruke o nenasilju, prijateljstvu, poštovanju različitosti... Aktivnost je inicirala Ondina Sambolek, učiteljica engleskoga jezika.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2014.