KNJIŽEVNI SUSRET S MELITOM RUNDEK

U suradnji s Knjižnicom i čitaonicom Kutina povodom Mjeseca hrvatske knjige organiziran je književni susret s Melitom Rundek. Učenici petih i šestih razreda OŠ Vladimira Vidrića upoznali su književnicu koja im je na poučan, primjeren i nimalo dosadan način govorila o svojim knjigama Psima ulaz zabranjen, Mirko i 7 prigovora, Haj, ja sam online.

Književnica je djeci podijelila i dosta petica, a na kraju je i sama dobila čistu peticu.

Melita Rundek rođena je 1961. godine u Zagrebu. Profesorica je komparativne književnosti i fonetike. Radi u knjižnici, a u slobodno vrijeme piše, slika, izrađuje nakit. Piše za velike i male. Objavljivala je u časopisima: Plima, Draga i Modra lasta te na Hrvatskom radiju. Pjesma Koračam do zvijezda u romanu Mirko i 7 prigovora prevedena je na engleski i objavljena u UNICEF-ovom časopisu. Za roman Psima ulaz zabranjen dobila je nagradu Ivana Brlić-Mažuranić.

Tekst:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

Fotografije:

Knjižnica i čitaonica Kutina

objavio: Administrator   datum: 19. 11. 2014.