SUSRET VIŠE UČENIČKIH NARAŠTAJA DONJE GRAČENICE

U organizaciji Ogranka MH Kutina – Popovača, a pod pokroviteljstvom Sisačko-moslavačke županije u subotu 31. siječnja uz Svjetski dan vlažnih staništa (2. veljače) domaćin poznatog skupa „Budućnost na rubu močvare“ bilo je selo Donja Gračenica. Dio zapaženog  programa održan je u PO OŠ Vladimira Vidrića Kutina, a koju pohađa znatan dio romske djece.

Publici u kojoj je bila ravnateljica matične OŠ Snježana Coha, zatim Josip Kolarić, predsjednik Vijeća mjesnog odbora Donje Gračenice, Josip Marić, zamjenik gradonačelnika Kutine bilo je osobito ugodno čuti literarne radove učenika o selu i Parku prirode Lonjsko polje. U cilju zaštite tog europskog močvarnog carstva skup „Budućnost na rubu močvare“ njemu je i posvećen. Predstavljeno je i dvoje bivših učenika: Ivan Rukavina s izložbom i maketom kao samostalni graditelj drvenih kuća te Kristina Kovačić autorica pjesničke zbirke „Najbolja prijateljica“.Stvaralaštvo pjesnikinje predstavila je autorica Predgovora zbirke i u u ime nakladnika OMH Kutina njegova potpredsjednica Katarina Brkić. Jedna od bivših učenica pučka pjesnikinja Ankica Kefelja stihovima „Na grudi djedovine“ nastupila  je u središnjem programu u Društvenom domu Zajednički nastup više naraštaja učenika donjogračanske škole ostaje u dragocjenom pamćenju.

Autor: Dragutin Pasarić

objavio: Martina Bartolčić   datum: 3. 2. 2015.