JEDNODNEVNI IZLET

Učenici 5. i 6. razreda krenuli su u ranim jutarnjim satima na jednodnevni izlet na Krk. Uz veselu atmosferu, upute vodiča Vlade putovali smo četiri sata do prve destinacije, grada Krka.

O kulturnim znamenitostima grada upoznala nas je tamošnja umirovljena profesorica, gospođa Dubravka. Nadalje smo nastavili vožnju prema Punatu. Vozili smo se katamaranom prema malenom otočiću Košljunu gdje smo obišli franjevački samostan. Tu smo mogli vidjeti vrijednosti koje su stoljećima prikupljali vrijedni franjevci: biblioteku s preko 20 000 knjiga, prirodoslovnu i numizmatičku zbirku te vrlo vrijednu sakralnu zbirku. Nakon toga smo ručali u samome Punatu. Poslije ručka smo krenuli prema Baškoj, u obilazak onoga čemu se stalno u školi vraćamo: Baščanskoj ploči. U Jurandvoru u Crkvi sv. Lucije razgledavali smo tu famoznu ploču, poslušali priču o njenom nastanku te se za kraj i slikali pored nje. Nakon razgledavanja pohrlili smo u Bašku na plažu gdje smo se i okupali na radost svih nas.

U Kutinu  smo stigli prije ponoći. Bio je ovo jedan poučan i izuzetno zanimljiv izlet.

objavio: Marija Velcl   datum: 6. 6. 2016.