3D tehnologije

Osnovna škola Vladimira Vidrića učenicima nudi razne izvannastavne sadržaje - svaki učenik može sudjelovati u programu koji odgovara njegovom interesu, željama i senzibilitetu.

Izvanastavna aktivnost 3D tehnologije, aktivnost je čiji program nudi učenje, promišljanje i praktični rad kroz metode usvajanja znanja iz tehničkog digitalnog (3D) crtanja, dizajna i praktičnog rada koji podrazumijeva printanje osmišljenog 3D modela. Dodane vrijednosti su projekcija poduzetničkog razmišljanja o upotrebi isprintanog predmeta – od edukativnog sadržaja do proizvoda namijenjenih za djelovanje naše učeničke zadruge, tj. Škole u cjelini.

Da bismo zaokružili i produbili program poticanja usvajanja znanja i vještina inovativne 3D tehnologije i time odgovorili na interese učenika, ali i društva u cjelini, ove školske godine smo nabavili 3D skener kompatibilan našem 3D printeru. Ovom prilikom se posebno zahvaljujem SELK d.d. i gđi. Karolini Krznarić i HZTK grada Kutine i gđi. Marijani Kapetanović na donaciji financijskih sredstava za nabavku 3D skenera.

3D printer                                             3D skener