Pas Evie iz Društva naša djeca Sisak u našoj školi

04.12.2017. prvi razred učitelja Bojana Iličića, mag.prim.obr. i učenike naše škole u Kutini posjetili su Renata Fridrih, prof. defektolog-logoped i terapijski pas Evie iz Društva naša djeca Sisak. Učenici su u vedrom raspoloženju crtanjem i razgovorom o Evie izražavali želju da im ona bude pomoć pri usvajanju čitanja i pisanja. Antonio je opisao psića: „Zgodna je i smije se.“ Iz dosadašnjeg iskustva obučeni psići prema holističkom pristupu za intervencije i terapijske postupke uvijek su dobrodošli gosti, a djeca su prepoznala bolji uspjeh jer se strah od školskog neuspjeha smanjio. Često su djeca s razvojnim poteškoćama uspješnija uz veći stupanj motivacije. Inače, u ovaj projekt je uključeno 9 pasa pasmine havanezer. Odlazak gostiju djeca su pozdravila s pitanjem kad će ih ponovo posjetiti. Dolazak je dogovoren tijekom mjeseca prosinca uz iznenađenje jer nam ovaj mjesec donosi pregršt lijepih događanja i veselog ozračja nadolazećih blagdana.

Program Psi obučeni za terapiju i intervenciju po holističkom pristupu traje od 2012. godine uz potporu i podršku MZOS, MSPM,MZ i MP. Danas je ukupno 32 partnera u 4 županije. Evaluaciju projekta izvršili su Vlado Bolha, trener za obuku pasa i međunarodni kinološki sudac i dr. Barbara Spilchuk sa Sveučilišta British Columbia iz Vancuvera.

objavio: Nikola Bartulić   datum: 4. 12. 2017.