Projektni dan ekoškole Prirodom do zdravlja
Autor: Aleksandra Savić Nikitović, 16. 4. 2019.

U našoj je školi 15. travnja vladala vesela i radna atmosfera, naime, projektni dan ekoškole Prirodom do zdravlja bio je u punom jeku. U prijepodnevnim satima učenici su dovršavali svoje proizvode koji su isticali različite vrijednosti prirode, a kasnije su i raznim aktivnostima u prirodi zaključili prijepodnevna događanja u školi. S obzirom na skore uskrsne blagdane, mnogi od proizvoda imali su i takve motive. Poslijepodnevni dio je bio izložbeno-prodajni na kojem su roditelji, djedovi i bake, ali i svi ostali građani razgledavali i kupovali proizvode od 16 do 19 sati u predvorju škole.

Ova ugodna i vesela atmosfera rezultat je truda i rada učenika, učitelja, ali i mnogih roditelja tijekom mnogih tjedana u kojima su učenici mnogo toga saznali o onome što nam priroda nudi na izbor kako bismo poboljšali kvalitetu života. U skladu s time kao i svake godine su skupljale su se plastične boce, čepovi, ali i prazne baterije. Novcem zarađenim od boca kupit će se cvijeće kojim će se uljepšati školski okoliš.