Upis u 1. razred osnovne škole

Dragi roditelji, dragi (budući) prvašići,

obavještavamo Vas kako će se postupak prijava upisa u I. razred osnovne škole u  školskoj godini 2024./2025. provoditi putem novoformiranog Nacionalnog informacijskog sustava za upise u osnovne škole, dostupnog na poveznici https://osnovne.e-upisi.hr/ .

Prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole putem navedene poveznice roditelji će moći podnijeti od 22. veljače 2024. godine, a trajat će do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Detaljniji opis možete pronaći u dokumentu u prilogu.

Za sve ostale informacije vezane uz upisni postupak - termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga potrebno je dalje pratiti mrežne stranice škole. Također ako imate pitanja i nedoumica, možete nam se obratiti i telefonskim ili elektroničkim putem.

Zvonimir Vidić, stručni suradnik pedagog

Dokument:

OBAVIJEST - upis u prvi razred

objavio: Helena Vuković   datum: 5. 2. 2024.