Svjetski dan voda

Danas je u Osnovnoj školi Vladimira Vidrića obilježen svjetski Dan voda u suradnji s tvrtkom Moslavina d.o.o. Kutina. Ove godine Dan voda obilježava se pod motom Voda za mir.

Tom prigodom o vodama, opskrbi vodom i odvodnji vode učenicima 3.a i 3.b razreda govorili su predstavnici tvrtke Moslavina d.o.o. koja je i kum ovoj ekoškoli. Učenicima su objasnili postupak obrade vode u pogonu u Ravniku te sustav odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda.

Sve prisutne pozdravila je ravnateljica škole Snježana Coha koja je zahvalila predstavnicima tvrtke Moslavina d.o.o. na dolasku, a događaj je upotpunila izložba učeničkih likovnih radova. Gosti su za učenike pripremili simbolične poklone te poslali zajedničku poruku da čuvamo prirodu i prirodne resurse.

objavio: Helena Vuković   datum: 22. 3. 2024.