Terenska nastava u Ogulinu

Mješovita grupa učenika koji pohađaju B1 aktivnosti (Knjigoljupci, Mladi geografi i Tko čita, skita!) bila je u Ogulinu na terenskoj nastavi. Uz stručno vodstvo razgledavali su Ivaninu kuću bajki, jedinstveni multimedijalni i interaktivni centar koji promiče bajke i bajkovito stvaralaštvo. Sudjelovali su i na dvije kreativne i edukativne radionice vezane uz Ivanine Priče iz davnine.

U šetnji gradom Ogulinom vidjeli su staru ogulinsku utvrdu sagrađenu iznad ponora rijeke Dobre koju je sagradio knez Bernardin Frankopan, prošetali uz Đulin ponor i saznali legendu o djevojci Zulejki, vojniku Milanu i njihovoj tragičnoj ljubavi. Uz učenje, bilo je vremena i za igru i druženje. Djeca su s veseljem učila i sudjelovala u svim aktivnostima te pokazala da uživaju u ovakvom obliku nastave.

Sve troškove terenske nastave platila je Škola iz projekta Cjelodnevne škole (CDŠ).

objavio: Helena Vuković   datum: 12. 4. 2024.