TERENSKA NASTAVA UČENIKA OSMIH RAZREDA

MUZEJ ILUZIJA I CINESTAR ARENA IMAX, ZAGREB

Dana 28.2.2017. učenici osmih razreda, u pratnji voditelja-razrednika Katarine Duhović, Nikole Bartulića i Dubravke Prebeg-Novak, posjetili su grad Zagreb. Primarno odredište bilo je posjet Muzeju iluzija s ciljem upoznavanja moderne umjetnosti i povezivanju sadržaja s nastavnim predmetima likovne kulture, tehničke kulture i fizike.

Nakon posjeta Muzeju, u kraćem razgledavanju grada  učenici su upoznali  važne kulturne, javne i povijesne građevine: HNK, PMF, Pravni fakultet, Državni arhiv,  Arheološki muzej i Školu za primjenjenu umjetnost što povezuje sadržaje povijesti, geografije, likovne kulture, hrvatskog jezika i engleskog jezika.

Nakon ragledavanja uputili smo se prema Areni Zagreb gdje su učenici u Cinestar Arena Imax-u pogledali animirani 3D film Lego Batman.

objavio: Marija Velcl   datum: 3. 3. 2017.