MLADA MISIONARKA U KOLEKTIVU NAŠE ŠKOLE

Ivana Parlov, profesorica hrvatskoga i njemačkoga jezika i književnosti došla je u Kutinu početkom travnja 2009. godine u OŠ Vladimira Vidrića u kojoj radi kao profesorica njemačkoga jezika. Interes šire javnosti, pa i nas kolega, pobudila je svojim misionarskim radom u Africi tj. Tanzaniji.

Iz Ričica (rodno mjesto naše misionarke) kod Imotskog krenula je 2. kolovoza 2007. godine u svoju afričku avanturu kako bi pomogla djeci bez oba roditelja. Uz pomoć svojih prijatelja i poznanika te ljudi dobre volje osnovala je udrugu Kolajna ljubavi koja prikuplja sredstva za izgradnju sirotišta u Songei, najsiromašnijem gradu Tanzanije s velikim brojem siročadi i djece koja su izgubila oba roditelja. Gradnja je započela, a sigurni smo da će obradovati brojne mališane koji čekaju svoj krov nad glavom.

No, nije to jedini projekt naše misionarke. Prikupljala je ona sredstva i za kupnju obuće, odjeće te školovanje afričkih mališana.

Više o hrabrim i velikim ljudskim djelima ove mlade profesorice možete pročitati na stranici http://www.ivanaparlov.blogspot.com/ , a možete i pomoći uplatom dobrovoljnoga priloga za izgradnju i opremanje sirotišta u Tanzaniji.

Ivani želimo puno sreće i uspjeha u humanitarnom radu, a snagu, hrabrost i volju već je dokazala.

Autorica teksta:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 14. 4. 2010.