POSJET MLADIH KEMIČARA PETROKEMIJI d.d., KUTINA

Krajem svibnja ove godine mladi kemičari naše škole posjetili su laboratorije Petrokemije d.d. Svrha ovog posjeta bila je da se učenici upoznaju s načinom i procedurom rada u pravom laboratoriju te da upoznaju i vide neke uređaje i aparature koje nisu imali prilike upoznati u razredu.

Djelatnici Petrokemije d.d. su nam omogućili prijevoz od škole do tvornice i natrag, srdačno su nas dočekali i stručno proveli po laboratorijima. Učenici su upoznali povijesti Petrokemije d.d., kratak tehnološki pregled dobivanja umjetnih gnojiva i neke od analiza i uređaja koji se koriste u svakodnevnom radu u laboratorijima. Također su obnovili znanje o načinu rada i zaštite pri rukovanju s  kemikalijama. Prije povratka osvježili smo se sokovima i neočekivano  dobili poklone. Učenici su bili i više nego zadovoljni ovim posjetom i kod njih se produbila ljubav prema kemiji koju većina planira proučavati i učiti i dalje, obzirom da planiraju upisati ili matematičku gimnaziju ili farmaceutsko-kemijske strukovne škole. Mladi kemičari naše škole su učenici 8.-ih razreda: Hrvoje Babić 8.b, Maja Brozović 8.b, Nikola Brdar 8.c, Marko Filipović 8.a, Dunja Ivanković8.c, Nikolina Relić 8.c, Slađan Mijočević 8.b, Antun Sedlaček 8.b. A voditeljica kemičara je Helena Štimac, dipl.ing. – učiteljica kemije.

Ovim putem želimo se zahvaliti našoj ravnateljici Snježani Cohi i gosp. Zlatku Babiću bez kojih ovaj izlet ne bi bio moguć. Također se zahvaljujemo svim djelatnicima Petrokemije d.d. koji su nam srdačno, stručno i strpljivo objasnili i pokazali sve što nas je zanimalo.

HVALA VAM SVIMA, PUNO SMO NAUČILI!

objavio: Marija Velcl   datum: 17. 6. 2010.