Dan sigurnijeg Internet@ 2020.

Dan sigurnijeg Interneta organizira se u veljači. Cilj je promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Svake godine drugi utorak u veljači tisuće ljudi diljem svijeta udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Učenik 6.a razreda, Borna Pučko, je u suradnji s učenicima iz svog razreda snimio edukativan video o opasnostima kojima smo izloženi u virtualnom svijetu. Na satovima razrednika  predmetne nastave održane su radionice o sigurnosti na internetu.

Predavači su bili učenici 6.a razreda, Borna Pučko i Vanja Burmudžija, koji su učenicima pokazali svoj film, razgovarali o opasnostima i problemima na internetu. Učenik 6.a razreda, Vanja Burmudžija, izradio je kviz, kojim se na kraju sata provjerilo znanje učenika o sigurnom ponašanju na internetu. Navedene učeničke aktivnosti koordinirala je učiteljica informatike Marija Velcl. Zahvaljujemo učenicima 6.a razreda koji su odradili radionice po razredima i svoja znanja i iskustva podijelili s drugim učenicima.

objavio: Marija Velcl   datum: 27. 2. 2020.