ŠKOLA NA DALJINU

Poštovani roditelji i učenici,

učenici od 5. do 8. razreda pristupaju virtualnim učionicama na sljedeći način:

Učenici u tražilicu upisuju Office 365 za škole, kojemu pristupaju preko svojeg AAI@EduHr identiteta (ime.prezime@skole.hr).

Među ponuđenim aplikacijama odabiru Yammer, te u tražilici pronalaze virtualne učionice prema nastavnim predmetima svojeg razrednog odjela. (npr. 5.a Hrvatski jezik-OŠ Vladimira Vidrića, Kutina). Zbog poteškoća u pristupu virtualnim učionicama i opterećenju na telekomunikacijskim mrežama učenici mogu pristupiti istima i slati odgovore nastavnicima cijeli dan bez vremenskog ograničenja.

Prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja, u ponedjeljak i utorak trajat će testiranje sustava virtualnih učionica dok će se s nastavom krenuti u srijedu, 18.3. 2020. prema rasporedu koji će osmisliti Ministarstvo.

Također se od učenika očekuje da u ponedjeljak i utorak prate nastavu prema programu na Sportskoj televiziji.

Prisustvovanje nastavi je obavezno. Roditelj učenika koji cijeli dan nije bio u svojoj virtualnoj učionici, dužan je opravdati izostanak djeteta. Sve dodatne upute za rad i praćenje nastave učenici i roditelji dobit će od svojih razrednika/ica.

Učenici razredne nastave prate HRT program Škole na Trećem prema rasporedu, sve obavijesti dobit će od svojih učiteljica.

Za vrijeme rada u virtualnim učionicama učitelji će vrednovati rad učenika opisnim ocjenama, ali neće biti provjeravanja za ocjenu.

Molimo učenike za primjereno ponašanje i na primjerenu komunikaciju u virtualnim učionicama, jer svako kršenje pristojne komunikacije može imati za posljedicu pedagošku mjeru.

MOLIMO DA AKTIVNO PRATITE OBAVIJESTI NA WEB I FACEBOOK STRANICI ŠKOLE - koje ćemo ažurno objavljivati sukladno primljenim obavijestima nadležnog Ministarstva znanosti i obrazovanja.

objavio: Helena Vuković   datum: 16. 3. 2020.