MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Mjesec hrvatske knjige još uvijek traje, a ove godine posvećen je biološkoj raznolikosti. Obilježavamo ga i u našoj školskoj knjižnici.

Mladi knjižničari uz pomoć školske knjižničarke uredili su pano prigodnim materijalima koji predstavljaju prirodne vrijednosti Lonjskoga polja.

Učenici drugih i četvrtih razreda posjetili su školsku knjižnicu u kojoj su se kroz priče i dječje časopise upoznali s biljnim i životinjskim svijetom te potrebom očuvanja i zaštite prirode. Priča o Šiški, maloj šumskoj vjeverici potaknula je učenike četvrtih razreda da svoje dojmove izraze kroz crteže koji će biti izloženi u predvorju škole.

Cilj ovih aktivnosti bio je potaknuti učenike na čitanje književnih djela te stjecanje navika posjećivanja i korištenja usluga školske knjižnice. Aktivnosti su ostvarene zahvaljujući dobroj suradnji školske knjižničarke i učiteljica razredne nastave. Učenici su bili oduševljeni, a školska knjižničarka i učiteljice zadovoljne reakcijama i naučenim.

objavio: Marija Velcl   datum: 3. 11. 2010.