BOŽIĆNA ČAROLIJA - Mala djela s puno ljubavi

U našoj se školi 9. prosinca 2010. godine odvijala Božićna čarolija pod motom Mala djela s puno ljubavi. Bila je to izložba učeničkih radova nastalih u 12 tematskih i kreativnih radionica. Radionice su bile tematski vezane uz Božić i božićne običaje. Učenici su izrađivali nakit i ukrase za bor, božićne čestitke, aranžmane, pekli božićne kolače, pjevali božićne pjesme, gledali film, crtali božićnu priču u Paintu, natjecali se u sportskim igrama, uvježbavali božićni igrokaz, a novinarska skupina sve je vrijedno bilježila i dokumentirala.

U Božićnu čaroliju bili su uključeni svi učenici Škole i učitelji, voditelji radionica. Izložba je bila prodajnoga karaktera i otvorena za građanstvo.

Zahvaljujemo svima koji su svojim prilozima doprinijeli uspješnosti ove akcije unatoč teškoj financijskoj situaciji u kojoj se velika većina građana nalazi.

Učenici su bili oduševljeni radionicama, zadovoljni jer se ovaj dan razlikovao od uobičajenih školskih dana, a cilj su ostvarili: pokazali su svoju kreativnost i stvorili originalna djela s puno truda i ljubavi.

Na kraju zahvale i pohvale. Moramo pohvaliti učitelje u organizacijskom odboru koji su uložili veliki dio svoga slobodnoga vremena, truda i rada da bi se Božićna čarolija uspješno realizirala, a to su: Valerija Benac, Katarina Duhović, Nikola Bartulić, Dubravka Prebeg-Novak i Kristina Mikuličić. Svojim radom i entuzijazmom poseban doprinos dali su: Spomenka Topić, Sonja Zagorac, Manda Ferk, Ivanka Globan i Helena Štimac kao voditelji radionica u kojima su nastali originalni, dekorativni i ukusni proizvodi. Zasluge za kulturno-umjetnički dio programa pripadaju Aniti Novaković, Darinki Netopil i Ivoru Žitnjaku. Zahvaljujemo se i ostalim voditeljima radionica i svima koji su pomogli u pripremi i realizaciji izložbe.

Kažu, ono što se ne zapiše kao da se i nije dogodilo, a da tako ne bude, pobrinula se Nataša Šporčić koja je sve zabilježila kamerom i fotoaparatom.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 12. 12. 2010.