MEĐUVRŠNJAČKO NASILJE

Dana 03. veljače 2012. godine u Osnovnoj školi Vladimira Vidrića  Kutina djelatnica Policijske postaje Kutina Suzana Vukelić u pratnji radnog kolege Marijana Ložara održala je tri radionice učenicima VII. razreda na temu Vršnjačko nasilje.

Tema je nastavni dio Programa rada škole na prevenciji zlouporabe sredstava ovisnosti koji je izradila pedagoginja škole Milka Ivanković na osnovu Nacionalne strategije kao temeljnog dokumenta za provođenje različitih aktivnosti na području suzbijanja zlouporabe opojnih droga u Republici Hrvatskoj za razdoblje 2006. – 2012. godine, kao i sastavni dio višegodišnjeg projekta škole Afirmacijom pozitivih vrijednosti protiv nasilja.

Radionice su i od razrednika i od učenika ocijenjene kao izvrsne i po koncepciji i po načinu prezentacije sadržaja.

Nazočni su bili posebno impresionirani grafičkim prikazom podržavatelja nasilnika i branitelja žrtve , novim spoznajama o nasilju putem interneta, kao i sankcijama za nasilnike.

Tekst: dipl.pedagog Milka Ivanković

Fotografije: Nataša Šporčić, profesor i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 6. 2. 2012.