EKOLOŠKI KVIZ LIJEPA NAŠA 2012. – ŽUPANIJSKO NATJECANJE

Domaćin ovogodišnjeg županijskog natjecanja Ekološkog kviza Lijepa naša bila je OŠ Vladimira Vidrića Kutina. U kvizu je sudjelovalo 12 osnovnih i 6 srednjih škola čiji su učenici pokazali znanje iz prirode, biologije, kemije, geografije i vjeronauka te su prezentirali rezultate praktičnoga rada.

U kategoriji osnovnih škola najuspješniji su bili učenici OŠ Josipa Kozarca Lipovljani, a u kategoriji srednjih škola Srednja škola Glina.

Domaćini natjecanja u suradnji s Turističkom zajednicom grada Kutine organizirali su za sve sudionike i goste izlet tj. razgledavanje moslavačkih trijemova u Crkvenoj ulici i barokne crkve Svete Marije Snježne uz stručno vodstvo Dragutina Pasarića, vrsnog poznavatelja moslavačke povijesti.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 8. 3. 2012.