PRVAŠIĆI POSJETILI POLICIJSKU POSTAJU

Prvašići, njihova učiteljica Grozdana Škurić i volonterka Vesna Košak posjetili su policijsku postaju grada Kutine. Dočekala ih je policajka koja ih je upoznala s opremom policajca, kao što su lisice, pendrek, pištolj, uniforma itd. Učenici su imali priliku biti u zatvoru, na policijskom motoru i u vozilu posebne namjene, tzv. marica, vidjeli su presretač  i ostala policijska vozila.

Čuli su kako zvuči i vidjeli kako izgleda zvučna i svjetlosna  signalizacija policije (tzv. rotirka). Saznali su koja je uloga policije  te naučili poneka prometna pravila važna za njihovu sigurnost.

Učenici su stekli nova znanja i uzbudljiva iskustva te su poneki prvašići, puni dojmovi, odlučili postati policajci kada odrastu.

Tekst i fotografije: Vesna Košak, mag.prim.educ.

objavio: Marija Velcl   datum: 16. 5. 2012.