ALKOHOL NIJE COOL

Djelatnici Policijske postaje Kutina, Snježana Milanković, Suzana Vukelić i Zoran Miloš te psiholog u Centru za socijalnu skrb, Oliver Sikač, održali su predavanje za učenike sedmih razreda u sklopu edukativno-preventivne akcije Alkohol nije cool. Učenici su pogledali film o štetnosti i negativnom utjecaju alkohola na mlade i njihovu okolinu. Vidjeli su da prekomjerno konzumiranje alkohola dovodi do pojedinačnih, ali i obiteljskih tragedija koje se mogu spriječiti primjerenim i odgovornim ponašanjem.

Policijski službenici posebno su upozorili učenike na probleme i posljedice koje alkohol uzrokuje u prometu (brojne nesreće, usporene i nekontrolirane reakcije, suženo vidno polje...). Učenici su pozorno slušali, a zanimalo ih je kakve vrste sankcija i kazni postoje za one koji uzrokuju određene nezgode ili probleme pod utjecajem alkohola.

Alkohol nije cool, donesite ispravnu odluku i odbijte konzumiranje alkohola jer time ne ugrožavate sebe i svoju okolinu, poručili su učenicima svi predavači.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 28. 5. 2012.