TERENSKA NASTAVA U HRVATSKOM ZAGORJU

11. lipnja 2012. godine učenici PŠ Gornja Gračenica bili su na terenskoj nastavi u Hrvatskom zagorju. Iako nas vrijeme baš nije poslužilo usjeli smo vidjeti sve što smo planirali. Prva stanica na našem putovanju bilo je eko selo Kumrovec. Tamo smo saznali kako se živjelo u zagorskim selima u 18. i 19. stoljeću. Upoznali smo neke stare zanate, vidjeli kako su radili lončari, tkalje, licitari. Iz Kumrovca zaputili smo se u dvorac Veliki Tabor. Tamo smo vidjeli kako je živio jedan drugi sloj ljudi u istom vremenskom periodu, u 18. i 19 stoljeću, a to su plemići, konkretno obitelj Ratkaj.

Bilo je zanimljivo jer nam je ta obitelj poznata iz istoimene serije koju možemo gledati na televiziji. Na kraju smo imali ručak u odmorištu Grešna Gorica. Tamo je također bilo zanimljivo jer imaju igrališta za djecu, imaju mnogo životinja i zanimljive makete poznatih dvoraca toga kraja. Oko 19 sati, umorni i zadovoljni vratili smo se kući u Gornju Gračenicu.

objavio: Marija Velcl   datum: 12. 6. 2012.