TJEDAN DEMOKRACIJE!

U Europskom tjednu demokracije dana 16.10.2012. godine u Osnovnoj školi Vladimira Vidrića Kutina održan je prigodni školski sat učenja o demokraciji. Uz domaćine, učenike, učiteljicu informatike i pedagoginju škole Milku Ivanković koja je izrežirala ovaj sat, kao gosti bili su učenici Osnovne škole Stjepana Kefelje, Osnovne škole Mate Lovraka i Osnovne škole Banova Jaruga uz svoje učitelje i pedagoge kao pratitelje. Prigodnom satu je prisustvovala i gospođa Renata Vlahek ispred Koordinacijskog odbora Grada Kutine. Učenje demokracije odvijalo se kroz pedagoške radionice u kojima su prezentirani sadržaji učenja demokracije vezani uz svakodnevni život.

Zaključeno je da je demokratsko društvo društvo koje ima dvije osnovne odrednice: SLOBODU (koju treba znati živjeti, biti je svjestan, poštivati njene granice) i DEMOKRACIJU (koju treba učiti odmalena, koju treba vježbati i demokratski živjeti). Uz slobodu i demokraciju idu ljudska prava kao promicatelji čovjekove slobode i služe da štite čovjeka u njegovom društvenom i političkom djelovanju.

Tekst: Milka Ivanković, dipl. pedagog

Fotografije: Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Marija Velcl   datum: 17. 10. 2012.