Mjesec hrvatske knjige 2012.

Mjesec hrvatske knjige je nacionalna i kulturna manifestacija koja se obilježava svake godine nizom različitih aktivnosti radi promocije knjige i čitanja. Obilježili smo ga i u našoj školskoj knjižnici. Školska knjižničarka, Nataša Šporčić, uz pomoć mladih knjižničara organizirala je nekoliko različitih aktivnosti. Razredni odjeli provodili su nastavne sate u knjižnici u zajedničkom čitanju priča, pjesama, dječjih časopisa i uživali u svijetu lijepih riječi. Učenici su pokazali i svoju  kreativnost pri izradi straničnika, svjesni da knjige imaju vrijednost te da ih treba čuvati i zaštititi.

Uz Dan školskih knjižnica predstavili smo bilten s učeničkim literarnim radovima koji su pristigli na natječaj Dome mili, sve mi jesi kojim smo obilježili i godišnjicu smrti pjesnika Vladimira Vidrića. Na natječaj je pristiglo deset literarnih radova, a najbolji rad odabrali su učenici. Pobjednica je Vlatka Bezeredi, učenica 6. c razreda, koja je napisala pjesmu o domovini. Predstavljanje biltena popratile su priče o životu i književnom radu Vladimira Vidrića, kazivanje njegovih pjesama te priča o školi koja nosi njegovo ime. Poeziju i priče kazivali su mladi knjižničari koji su pozvali svoje prijatelje i vršnjake da posjećuju knjižnice, čitaju, jer ako ne budemo čitali, pročitat će nas.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 14. 11. 2012.