SURADNJA S FOTOKLUBOM KUTINA

Fotoklub Kutina i OŠ Vladimira Vidrića partneri su u projektu Kvadrat koji priča, priča koja mijenja... koji će se realizirati ovu školsku godinu. Cilj je potaknuti interes djece za fotografiju, usvojiti teorijska i praktična znanja o fotografskom zanatu te povezati izričaj fotografije i stripa. Sukladno svojim interesima djeca će istraživati, fotografirati, pisati scenarij, glumiti, režirati kako bi stvorili fotostrip. Nositelji aktivnosti su učenici članovi fotogrupe i knjižničara sa svojim mentorima: Nikolom Bartulićem i Natašom Šporčić.

Što je camera obscura učenici su mogli čuti, vidjeti i isprobati. Bilo je zanimljivo, a neke je trebalo i nagovarati da pogledaju kroz takvu kameru. Cameru obscuru približio nam je Gordan Sladojević, član fotokluba Kutina. Očekujemo i veselimo se sljedećoj radionici.

objavio: Marija Velcl   datum: 19. 11. 2012.