KNJIŽEVNI SUSRET

U školskoj maloj dvorani upriličen je književni susret s Ankicom Blažinović-Kljajo, autoricom zbirke kratkih priča Meni je najbolje biti ja. Junaci ovih priča sasvim su obične djevojčice i dječaci koje muče mali, i poneki veliki, problemi. Jesu li dovoljno dobri, lijepi, pametni...? Učenici trećih i četvrtih razreda pažljivo su slušali priče o strahu, prijateljstvu, školi, učenju, nogometu... i uživali u druženju i razgovoru s književnicom. Susretu su nazočile skupine novinara i knjižničara, a zanimalo ih je koje osobine mora imati dobar pisac, kako se postaje piscem, odnos književnika i književnosti prema stvarnom životu... Susret je pripremila školska knjižničarka u suradnji s učiteljicama trećih i četvrtih razreda.

Književnica je diplomirala hrvatski jezik i književnost i bibliotekarstvo na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, radi kao bibliotekar u OŠ Brestje. Surađivala je u dječjim časopisima, objavila je dvije zbirke priča za djecu: Priče iz bakina dvorišta (2004.) i Meni je najbolje biti ja (2010.).

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 28. 11. 2012.