MEĐUŽUPANIJSKI STRUČNI SKUP STRUČNIH SURADNIKA

U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje pri Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta i više savjetnice za stručne suradnike, pedagoge osnovnih škola, profesorice Senke Soldat, dana 15.3.2013. godine u Osnovnoj školi  Vladimira Vidrića u Kutini u vremenu od 9,00-16,30 sati održan je Međužupanijski stručni skup stručnih suradnika pedagoga Sisačko – moslavačke, Koprivničko – križevačke i Bjelovarsko – bilogorske županije.

U izrazito toplom ozračju teorijski i praktično (vježbe) uz razmjenu primjera iz pedagoške prakse obrađena je krovna tema skupa Djeca s teškoćama u razvoju.

Uporišne točke na kojima je utemeljena najavljena tema odnosile su se na: najčešće probleme pri upisu u I. razred i načine njihova rješavanja; rad prvostupanjskog Povjerenstva za upis u  I. razred uz osnovne informacije o radu drugostupanjskog Povjerenstva pri MZOS-a; pružanje pomoći učenicima, roditeljima i učiteljima izradom individualiziranog obrazovnog plana; vođenje dokumentacije koja je propisana Pravilnikom o utvrđivanju psihofizičkog stanja djece; utvrđivanje govorno-jezičnih teškoća djece predškolske i školske dobi; teškoće u savladavanju sadržaja matematike; poučavanje djece s teškoćama u čitanju, pisanju, računanju, učenju i ponašanju.

Izvrsnu prezentaciju navedenih sadržaja održale su: Violeta Vragotuk, pedagog savjetnik i član drugostupanjskog Povjerenstva, Danijela Abramović, logoped, Agencija za odgoj i obrazovanje, Danijela Kutija Leskovšek, bacc.therap.occup., Centar za mentalno zdravlje, Zagreb, Vedrana Banda, diplomirani pedagog, Voditeljica Županijskog stručnog vijeća stručnih suradnika Sisačko-moslavačke županije.

Milka Ivanković, dipl. pedagog

OŠ Vladimira Vidrića Kutina

objavio: Marija Velcl   datum: 18. 3. 2013.