Roditeljski sastanak osmih razreda!

Novi  model upisa učenika u I. razred srednje škole 2013./2014. školske godine naziv je teme plenarnog roditeljskog sastanka kome su prisustvovali učenici i roditelji osmih razreda Osnovne škole Vladimira Vidrića u Kutini dana 4.4.2013. godine.

Sastanak je pripremila i vodila pedagoginja škole Milka Ivanković.

Iz škole sastanku su prisustvovali: razrednici osmih razreda (Dubravka Prebeg-Novak, Katarina Duhović, Nikola Bartulić), ravnateljica škole Snježana Coha i učiteljica informatike Marija Kokot.

Od predstavnika srednjih škola Grada Kutine sastanku su prisustvovali: Ivana Kovačić, pedagoginja Srednje škole Tina Ujevića u Kutini i ravnatelj Tehničke škole Kutina, gospodin Ante Dževlan.

Nakon uvodnog izlaganja pedagoginje škole o aktivnostima koje su provedene s učenicima i razrednicima osmih razreda iz Programa profesionalnog informiranja i usmjeravanja na planu priprema za upis u srednju školu, ravnateljica škole Snježana Coha informirala je nazočne o sastavu Povjerenstva koje će pratiti elektroničke upise putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole – www.upisi.hr s posebnim naglaskom na odgovornost ravnatelja u svezi upisa putem internetske veze za one učenike koji će upise vršiti putem internetske veze škole.

Pedagoginja Srednje škole Tina Ujevića Kutina, Ivana Kovačić, izvršila je promociju programa škole u kojoj ona radi ističući visoku rangiranost škole po postignućima na nivou Republike Hrvatske.

Ravnatelj Tehničke škole u Kutini, gospodin Ante Dževlan održao je promociju programa svoje škole, također s naglaskom na visoka učenička postignuća i prednosti upisa u Tehničku školu jer kandidat nakon uspješno završenog četverogodišnjeg školovanja i položenog završnog ispita/mature može ići raditi, a može nastaviti i studirati.

Gospodin Ante Dževlan je izvršio i savršen prikaz Novog modela upisa učenika u I. razred srednje škole. Rekao je da će svaki učenik dobiti svoj elektronički identitet uz pomoć koga će se moći prijavljivati u željene škole i programe, objasnio ulogu PIN-a i TAN-a, zbog čega ih učenici moraju čuvati; naglasio da se učenici mogu kandidirati u 5 škola, u svakoj školi u 2 programa, ukupno 10 različitih programa; informirao o minimalnom broju bodova za prijavu (gimnazije, ostali programi četverogodišnjeg trajanja, trogodišnji programi i programi koji traju manje od tri godine); na praktičnom primjeru objasnio sustav vrednovanja (zajednički, poseban i dodatni element); zdravstvene kontraindikacije te posebna mjerila i postupci za upis u programe obrazovanja za stjecanje strukovne kvalifikacije u trajanju do 3 godine.

Tekst: Milka Ivanković, dipl. pedagog

objavio: Marija Velcl   datum: 9. 4. 2013.