Zelena čistka – jedan dan za čisti okoliš!

U ovoj su akciji, koja se održala 19.travnja 2013.god., sudjelovali svi učenici i nastavnici naše škole. Akciju će neke škole provoditi i 20.travnja. Cilj akcije je podizanje svijesti građana Republike Hrvatske o potrebi preuzimanja odgovornosti u stvaranju i načinu odlaganja otpada. U ova dva dana okupit će se najviše volontera ikada kako bi se očistio okoliš.

U našoj su se školi skupljale plastične boce i od prodanih smo kupili cvijeće koje su učenici za vrijeme akcije i zasadili kako bi školski okoliš izgledao ljepši. Uz sadnju cvijeća učenici su skupljali otpadne plastične i staklene boce,papiriće,plastiku i ostali otpad. Koliko je bilo otpada svjedoči i pet punih vreća za smeće. Okopan je i središnji školski kamenjar, očišćeni su i okopani prostori oko grmova i čempresa. Doprinos akciji podjednako su dali učenici razredne i predmetne nastave. Zelena čistka je uspješno provedena i nestrpljivo očekujemo i sljedeću godinu kako bismo pomogli čišćoj i zdravijoj prirodi.

Lorena Brozović, 6.c

objavio: Marija Velcl   datum: 20. 4. 2013.