OBARANJE GUINNESSOVOG REKORDA!

Prije dva i pol mjeseca došli smo na ideju da školu prijavimo za obaranje Guinnessovog rekorda. Naši su učenici počeli plesti narukvice, privjeske za ključeve i slično, a onda smo odlučili isplesti najduži lanac na svijetu.  21.3.2013 poslali smo prijavu i četiri tjedna čekanja napokon se isplatilo . Službeno odobrenje je stiglo i krenuli smo u obaranje rekorda. Trenutni rekord je 510 m , a mi već  imamo preko 200 metara. Pletu  svi učenici naše škole.

Tehnika kojom se plete naziva se scoubidou. To je naziv za šuplje, elastične, plastične niti različitih boja od kojih je moguće napraviti različite oblike  životinja, privjesaka, ogrlica i narukvica.  Ovom tehnikom djeca koordiniraju motoriku ruku, razvija se mašta, a ono što nas je i najviše potaknulo da krenemo s ovim velikim projektom je to što je mnogo učenika reklo da im je pletenje draže i od Facebook-a,  te da ih pletenje smiruje .Plete se za vrijeme odmora, dok se čeka autobus i kod kuće.

Lanac trgovina Offertissima  nam je dala podršku te nam  donirala  100 paketa ovih vezica na čemu im ovim putem  zahvaljujemo, također se zahvaljujemo tvrtki Lampert d.o.o. koja nam je donirala 100 paketa vezica. Veliko hvala i Elektri Križ ispostavi Kutina koja nam je pomogla sa koloturom na koji ćemo namotati lanac.

objavio: Marija Velcl   datum: 3. 5. 2013.