Jednodnevni izlet osmih razreda: Zagreb – Tuheljske toplice

Izlet je ostvaren 29.5.2013.god. s polaskom ispred škole u 8,00 u jutro. Nakon dolaska u Zagreb, iskrcali smo se na Gornjem gradu. Išli smo preko Krvavog mosta, mosta o kojem je pisala poznata naša spisateljica Marija Jurić Zagorka, do Klovićevih dvora. U Klovićeve dvore smo stigli u 10,00 te oko sat vremena razgledali bogatu izložbu Picassovih likovnih djela.

Uz razgledavanje slika, vodič nam je pričao o Picassovom životu i obitelji. Poslije izložbe pješice smo preko poznatog zagrebačkog Zrinjevca posjetili smo  Željeznički kolodvor. Autobusom smo krenuli dalje prema Tuhelju. Ne bi izlet bio izlet da se nešto ne izjalovi: Pokvario nam se autobus  na putu. Nakon 45 minuta stigao je drugi pa smo u Tuheljske toplice stigli u 15,00 sati. Do 19,00 sati smo imali rekreacijske zabavne programe: kupanje, plivanje, vježbanje… Ipak, nije nas sve to izmorilo jer smo se odlično zabavljali i na povratku kući. Bilo je puno pjesme i smijeha. U 21,00 sat smo se vratili u Kutinu. Izlet je bio poučan i zabavan i išao bih ponovno kada bi se organizirao.

Ivan Barišić, 8.c

objavio: Marija Velcl   datum: 5. 6. 2013.