MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2013.

Mjesec hrvatske knjige je nacionalna i kulturna manifestacija koja se obilježava svake godine nizom različitih aktivnosti radi promocije knjige i čitanja. Godina 2013. je europska godina čitanja naglas te Hlapićeva godina jer je prošlo 100 godina od prvog objavljivanja Čudnovatih zgoda šegrta Hlapića. Moto ovogodišnje manifestacije Mjeseca hrvatske knjige je Tko čita, (ne) skita! Diljem Hrvatske 23. listopada organizirane su u knjižnicama večeri javnog čitanja naglas, a tako je bilo i u gradskoj knjižnici u Kutini.

Učenici trećih razreda sudjelovali su u programu javnog čitanja ulomaka iz Čudnovatih zgoda šegrta Hlapića. U programu su sudjelovali: Franko Mikuličić, Lea Kolenc i Mona Ciglar te Luka Katinić, Luna Rudolf i Natali Rožić, učenici Područne škole Gornja Gračenica. Učenike su pratile i pripremale učiteljice Sonja Markanović i Grozdana Škurić te školska knjižničarka Nataša Šporčić. Svi sudionici programa nagrađeni su besplatnim upisom u gradsku Knjižnicu i čitaonicu Kutina.

Učenici prvoga i drugoga razreda proveli su nekoliko nastavnih sati u školskoj knjižnici u zajedničkom čitanju priča, pjesama, dječjih časopisa i uživali u svijetu lijepih riječi. Čitali smo Hrabricu, bajke o dobrim vilama, priče o djeci i knjigama. Djeca su zaključila da se čitanjem uči, obogaćuje način izražavanja, postaje pametniji i draži učiteljima.

Učenici viših razreda upoznat će 7. studenog 2013. književnicu Sanju Pilić i njezin književni rad.

ž

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničarka

objavio: Marija Velcl   datum: 29. 10. 2013.