KNJIŽEVNI SUSRET SA SANJOM PILIĆ

U suradnji sa Knjižnicom i čitaonicom Kutina organiziran je povodom Mjeseca hrvatske knjige književni susret sa Sanjom Pilić, poznatom dječjom književnicom. Učenici petih, šestih i sedmih razreda upoznali su književnicu i njezin dosadašnji književni rad. Postavljali su brojna pitanja i pozorno slušali kako su nastajale priče te odakle književnici inspiracija za tolike knjige.

Sanja Pilić dobitnica je nagrade Grigor Vitez za knjige O mamama sve najbolje (1990.) i Sasvim sam popubertetio (2002.); nagrade Ivana Brlić-Mažuranić za knjige Mrvice iz dnevnog boravka (1995.) i Zafrkancije, zezancije, smijancije i ludancije (2001.); nagrade Mato Lovrak za knjigu Što mi se to događa (2007.). Godine 2010. Dobila je nagradu Kiklop za roman Hoću biti posebnaaaaa!. 2011. Godine dobila je međunarodno priznanje White Ravens za knjigu Hej želim ti nešto ispričati!

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničarka

objavio: Marija Velcl   datum: 12. 11. 2013.