MOJA PRIČA

Povodom Dana Grada Kutine i Mjeseca hrvatske knjige Knjižnica i čitaonica Kutina i Dječje gradsko vijeće Grada Kutine raspisuju literarni natječaj Moja priča za učenike kutinskih osnovnih škola. Promocija najuspješnijih uradaka održana je 8. studenog 2013. u Knjižnici i čitaonici Kutina pod pokroviteljstvom Grada Kutine. Sve nazočne pozdravile su Jadranka Del Ponte, ravnateljica Knjižnice i čitaonice Kutina i Lorena Brozović, predsjednica Dječjeg gradskog vijeća te zahvalile djeci na sudjelovanju. Nagrade najuspješnijim učenicima uručio je Damir Petravić, dogradonačelnik Kutine.

Najbolje uratke djeca su čitala u nazočnosti književnice Silvije Šesto koja je čestitala najuspješnijima i zamijetila među njima potencijalne pisce.

Učenici OŠ Vladimira Vidrića osvojili su zapažene rezultate. Sudionici natječaja bili su učenici razredne nastave, a pohvaljeni su sljedeći učenici:

Leo Znika – 1. mjesto, četvrti razred (Područna škola Gornja Gračenica), mentorica Zlatka Cigula

Luna Rudolf – 2. mjesto, treći razred (Područna škola Gornja Gračenica), mentorica Sonja Markanović

Filip Lisac – 3. mjesto, treći razred (Područna škola Gornja Gračenica), mentorica Sonja Markanović

Dora Brozović – 3. mjesto, četvrti razred (Matična škola), mentorica Mirjana Rosavec.

Zahvalnice za sudjelovanje primili su Luka Katinić i Sara Peštaj, učenici Područne škole Gornja Gračenica.

Dobitnica ovogodišnje glavne nagrade Moja priča je Eva Horvat. Prostor Knjižnice bio je uistinu pretijesan za sve zainteresirane posjetitelje, stoga je dogradonačelnik Damir Petravić iskoristio priliku i najavio gradnju nove knjižnice na novom gradskom trgu.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. knjižničar

objavio: Marija Velcl   datum: 12. 11. 2013.