USPJEH NA NATJEČAJU KREATIVNOG PISANJA MOJA PRIČA

Sedmu godinu za redom uz Dan grada Kutine Knjižnica i čitaonica Kutina i Dječje gradsko vijeće organiziraju natječaj kreativnog pisanja Moja priča za djecu osnovnih škola grada Kutine. Ove godine na natječaj se prijavilo čak 70 učenika od 2. do 8. razreda, a mnoge od njih inspirirala je ljubav kao dominantan motiv literarnih uradaka.

Učenici Osnovne škole Vladimira Vidrića poslali su 20-ak radova, a neki od njih osvojili su priznanja i nagrade. Nagrađeni su u kategorijama 3., 4. i 5. razreda.

1. mjesto - Lucija Pavlek Međimurec, učenica 3. razreda PŠ Gornja Gračenica, naslov rada  Čarobna šuma, mentorica Ivana Antić

3. mjesto - Natali Rožić, učenica 4. razreda PŠ Gornja Gračenica, naslov rada  Ljubav u šumi  Striborovoj, mentorica Sonja Markanović

3. mjesto - Valentina Komljenović, učenica 5.c razreda, naslov rada Prva ljubav, mentorica  Valerija Galic Antolić.

Osim nagrađenih, svoje radove poslali su: Lana Boljevac, Jakov Vuksan, Lana Pavlović, Dorian Znika, Leo Ćosić, Lana Fehir Kostecki, Lea Kolenc, Nadia Vencl, Petra Hanzec, Sara Peštaj, Ema Krznarić, Tamara Trstenjak, Filip Bolješić, Iva Putanec i Vlatka Bezeredi.

Promocija najuspješnijih uradaka održana je u Knjižnici i čitaonici Kutina uz nazočnost Jelene Pervan, mlade književnice za djecu. Za nagrade i priznanja pobrinuo se Grad Kutina i Knjižnica i čitaonica Kutina. Zaklada Sandra Stojić dodijelila je po prvi puta nagradu za najuspješniji dječji uradak na temu rastanka.

Tekst i fotografije:

Nataša Šporčić, prof. i dipl. bibliotekar

objavio: Administrator   datum: 10. 11. 2014.