VATROGASNA VJEŽBA U PŠ DONJA GRAČENICA

U srijedu, 26.10. 2016. godine u 12.00 h, u našoj područnoj školi  u sklopu projekta „Naša sigurnost na djelu“, održana je vatrogasna vježba evakuacije i spašavanja  te gašenja požara.

Vježbom se na praktičan način „oživio“ plan evakuacije te spašavanje učenika i zaposlenika škole. Tijekom priprema za vježbu svi smo bili upoznati  s postupanjem u slučaju izvanrednih situacija te predviđenim pravcima evakuacije.

U vježbi je sudjelovalo 4 DVD-a , a aktivnostima vježbe koordinirao je zapovjednik DVD-a Donja Gračenica, gospodin Tomislav Jalžečić.

Vježba je vrlo uspješno izvršena, a učenici su na najbolji način dobili uvid u način  ponašanja za vrijeme  požara, kao i u važnost intervencija vatrogasaca i bolničkog osoblja u službi spašavanja.

objavio: Marija Velcl   datum: 29. 10. 2016.