SJEĆANJE NA ŽRTVE VUKOVARA

18. studenoga sjećamo se i odajemo počast žrtvama Vukovara u Domovinskom ratu. Učenici osmih razreda poslušali su predavanje Damira Markuša, hrvatskog branitelja, Kutinjanina, koji je 1991. godine otišao braniti grad Vukovar. Ovo predavanje je svojevrsna priprema za dvodnevnu terensku nastavu osmaša koji će 28. i 29. studenoga 2016. godine posjetiti Vukovar.

Žrtvama Vukovara odajemo počast i paljenjem lampaša na školskom igralištu, a za 25. obljetnicu upalili smo 250 lampaša. Na satovima razrednoga odjela, povijesti i hrvatskoga jezika razgovaralo se o Vukovaru u Domovinskom ratu. Čitali su se književni tekstovi Siniše Glavaševića, pisali literarni uratci, crtala vučedolska golubica, a učenici 2.b razreda posjetili su i školsku knjižnicu kako bi saznali još ponešto o povijesti i kulturi Vukovara.

Podijelite, dajte djelić svoje ljubavi prvome do sebe i bit će manje neprijatelja. Za početak dovoljno je i to.

Siniša Glavašević, Priča o neprijateljima

PŠ Gornja Gračenica

Učenici 4.b. razreda su obilježili Dan sjećanja na Vukovar kroz likovne i literarne radove te istraživanja. Razgovarali smo o ratu i miru te sto to znači za nas.

objavio: Marija Velcl   datum: 18. 11. 2016.