e-Lektire

Na ovim stranicama dostupna su cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire. Djela su besplatno dostupna učenicima te njihovim učiteljima i profesorima.

CARNet e-Knjižnica

CARNet e-knjižnica

e-Knjižnica arhiva je digitalnih knjiga i časopisa, dostupnih za čitanje u .pdf formatu svim članovima obrazovne, akademske i istraživačke zajednice - učenicima, nastavnicima, studentima, profesorima i znanstvenicima.

ICDL - International Children Digital Library
ICDL - International Children's Digital Library

The ICDL Foundation's goal is to build a collection of books that represents outstanding historical and contemporary books from throughout the world.  Ultimately, the Foundation aspires to have every culture and language represented so that every child can know and appreciate the riches of children's literature from the world community.

Google Books

Search the full text of Books
Find the perfect book for your purposes and discover new ones that interest you.

Project Gutenberg

Projekt Gutenberg započeo je Michael Hart 1971. godine s ciljem da sve knjige koje su u javnom vlasništvu prebaci u elektronički oblik s ciljem:

1. da ih se na taj način sačuva (jer papir trune)

2. da budu dostupne preko interneta svakome tko je željan znanja.

Bibliomania

- Free Online Literature with more than 2000 Classic Texts
- Literature Book Notes, Author Biographies, Book Summaries and Reference Books
- Read Classic Fiction, Drama, Poetry, Short Stories and Contemporary Articles and Interviews
- Study Guides to the most read books and Help for Teachers

Biblija

Biblija (grč.τὰ βιβλίαknjižicesveščići), zbirka tekstova koju Židovi (samo SZ) i kršćani drže svetima, od Boga nadahnutima i glavnim izvorom svoje vjere, a temelj su i za Kuran; nastali su u vremenu između 1000 p.n.e. (Suci 5) i 100 n.e. (Otk i 2 Pt). Naziva se i "Sveto pismo", "Pismo" ili "Pisma".